چشم انداز

برخورداری از یک زندگی سالم و مولد و باکیفیت توام با طول عمر قابل قبول و عاری از بیماری و ناتوانی، حقی است همگانی که مسئولیت و تولیت آن برعهده دولت‌ها قرار دارد. برای تحقق این امر فراهم سازی امکانات و تسهیلات مناسب برای تامین سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی انسان درکلیه مراحل زندگی و زنجیره حیات که از جمله حقوق طبیعی و نیازهای اساسی انسان‌ها به شمار می‌رود در مکتب اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرار گرفته است.

شرکت نسیم سلامت خاتم، یکی از شرکت‌های تابعه شرکت مادر تخصصی نسیم سلامت پاسارگاد، با هدف تقویت مشارکت بخش خصوصی در حوزه سلامت و ارتقا سلامت هموطنان، با توجه به کمبود فضای فیزیکی در حوزه سلامت و در نظر گرفتن نیازهای اعلامی وزارت بهداشت، فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت همچنین با ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، به دنبال کاهش هزینه‌های سلامت برای اقشار مختلف جامعه است.

شرکت نسیم سلامت خاتم در راستای تحقق این اهداف اقدامات زیر را انجام داده است:

  • افزایش امکان دسترسی اقشار مختلف جامعه به بیمارستان هوشمند با خدمات متمرکز
  • آموزش صحیح بهداشت و سلامت
  • توسعه کشاورزی پایدار گیاهان دارویی
  • حمایت از ایده‌های محصول‌گرا به خصوص در فرآوری گیاهان دارویی
  • حمایت از نوآوران

این شرکت همچنین بر آن است که با استفاده از ظرفیت بیمه‌های درمانی و تکمیلی و روش‌های نوین مدیریت بیمارستانی، خدمات درمانی با استانداردهای بین‌المللی و با نرخ مناسب ارائه دهد تا تمام اقشار جامعه بتوانند از این خدمات استفاده نمایند. این امر علاوه‌بر سودآوری بدون ایجاد فشار مضاعف بر بیماران و قشر نیازمند جامعه، به ارتقا سطح سلامت و بهداشت کشور نیز کمک می‌کند.

در راستای تحقق اهداف تعیین شده و انتقال دانش فنی، شرکت نسیم سلامت خاتم اقدام به جمع‌آوری اطلاعات و ایجاد ارتباط با فعالان داخلی و خارجی در حوزه بهداشت و درمان کرده‌است. در حال حاضر، این شرکت از دانش فنی یکی از معتبرترین مهندسین مشاور اروپایی (Moser) برای طراحی بیمارستان خود بهره می‌برد. علاوه بر آن، همکاری با یکی از بزرگترین شرکت‌های متخصص در حوزه راهبری بیمارستان‌ها در اروپای غربی و دانشگاه وین، در زمینه‌های مختلف مهندسی و پزشکی صورت گرفته است.

هدف و چشم‌انداز شرکت نسیم سلامت خاتم از احداث این شهرک سلامت در قم، تبدیل شدن به موثرترین شرکت در حوزه سلامت هوشمند، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در منطقه غرب آسیا است.

همچنین سرمایه گذاری در صنایع مبتنی بر سلامت انسان‌ها و خدمات سلامت یکپارچه دیجیتال، ساخت و بهره‌برداری مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی و یکپارچه‌سازی خدمات پزشکی، سلامت و آموزش منطبق بر استانداردهای ملی و بین المللی با بهترین کیفیت و پایین ترین هزینه و ارزش افزوده اقتصادی مناسب و قابل رقابت در عرصه بین المللی از دیگر اهداف این شرکت است.

هدف از ساخت و بهره‌برداری شهرک سلامت خاتم استان قم به وسعت 100 هکتار، دسترسی شهروندان ایرانی و خارجی به عرصه‌ها و خدامات زیر است.

  • بیمارستان هزار تختخوابی با قابلیت ارایه خدمات یکپارچه هوشمند به درون و بیرون از بیمارستان و شامل مرکز سرطان سطح سه و مرکز ترومای سطح یک
  • هتل‌های اقامتی و امکانات رفاهی جهت ارائه خدمات به همراهان بیماران و توریسم سلامت به ظرفیت 700 تخت
  • دانشگاه علوم پزشکی جهت تربیت نیروهای متخصص مورد نیاز به ظرفیت 3000 دانشجو
  • باغ گیاهان دارویی به مساحت 5 هکتار به منظور کشت انواع محصولات کشاورزی با رویکرد سلامت و تولید داروهای گیاهی